
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06346
Ext.Price$0.06346
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06346 | $0.06346 |
| 10 | $0.06269 | $0.62690 |
| 50 | $0.06192 | $3.09600 |
| 100 | $0.06122 | $6.12200 |
| 500 | $0.06053 | $30.26500 |
